Na allegro i w sklepach jest pełno tanich i na pozór atrakcyjnych cenowo zestawów komputerowych które na pierwszy rzut oka dla osoby nieznającej się na komputerach mogą okazać się dobrymi i wydajnymi zestawami... jednak w rzeczywistości jest inaczej... Dlatego gotowce (złożone zestawy komputerowe) są słabe i nie należy ich kupować. Są złożone z kiepskich elementów, ich wydajność jest mierna, nie posiadają praktycznie żadnych możliwości rozbudowy ani overclockingu. Dodatkowo za ich poskładanie "producenci" często sobie dużo życzą. 

Pan Józef

Zaletą architektury PC jest to że elementy PCtów można dobrać w stosunkowo prosty sposób i poskładać w jeden komputer. Niestety wielu sprzedawców, co dotyczy głównie komputerów z allegro i z hipermarketów, używa do tego kiepskich podzespołów (byle cena była najniższa), zachęca jednym mocnym elementem no i sprzedaje je jako super hiper zestawy. Za te same pieniądze w sklepie internetowym możemy zamówić solidny zestaw skrojony na miarę naszych potrzeb.

A kto nam pomoże w wybraniu elementów?
Osoby które interesują się hardware (sprzętem), fora internetowe. Z taką wiedzą można spróbować samemu skonfigurować swój zestaw w sklepie internetowym. Bez stresu, korzystając z szerokiego wachlarza sprzętu, odpowiednio do kwoty, którą jesteśmy skłonni wydać.

A do czego może doprawadzić użytkowanie takiego zestawu w skrajnym przypadku? 

Oto wymyślona, przykładowa sytuacja:

 Historia pana Józefa 

(niektóre momenty są mało prawdopodobne, np. pokopanie prądem, jednak takie nieliczne sytuacje z kiepskimi podzespołami miały miejsce, co nie zmienia faktu że te bardziej prawdopodobne, jak spalenie głównych elementów komputera miewały miejsce znacznie częściej) 
Pan Józek zajmujący się na codzień tresurą szczurów wybrał sie do supermarketu po coś na obiad. 
A tam wśród gąszczu kartofli znalazł niecodzienną okazję: 

Komputer MEGA HIPER STAR SUPER GRACZ 10GHZ 
PROMOCJA 20% TANIEJ!!!!!!! 

a to wszytko w super nieziemskiej cenie!

 • Czterordzeniowy procesor Intel 10Ghz, 
 • RAM:3GB, 
 • Dysk 500GB, 
 • karta graficzna GeForce 9500GT 1GB, 
 • Nagrywarka DVD-R/RW, 
 • obudowa ATX, 
 • klawiatura i mysz w zestawie, 
 • oryginalny Windows® Vista™ Basic 

Pan Józek, długo się nie zastanawiając postanowił kupić swój pierwszy komputer. 
Pomyślał że im więcej GHZ tym lepiej a tu jest 10, RAMu też dużo, karta graficzna z serii Geforce 9 i do tego system, BIORĘ!!!! Kupił do tego kilka najnowszych gier, zapakował wszytko razem z kartoflami i zabrał do domu. 
Uruchomił komputer w nadziei, że ujrzy magiczny animowany interfejs systemu Windows Vista (tak zwany Aero), nie wiedział jednak że do jego komputera została dołączona najtańsza wersja pozbawiona tego wizualnego dodatku. OK, to można przeboleć, w końcu to promocja. 
Pan Józek wkłada płytkę z najnowszą odsłoną gry "Kryzys". Ustawia wszystko na Full , przecież ma mocny procesor i kartę graficzną z najnowszej serii. I jego oczom ukazuje się gra z brzydką grafiką no i niezbyt płynna. Ale przecież ma mocny procesor!! U sąsiada który kupił jakiegoś składaka za niewielkie pieniądze wszystko ładnie śmiga, a przecież ma procesor dwurdzeniowy po 3Ghz czyli razem 6Ghz, a pan Józek ma przecież 10Ghz!!! 
Pan Józek postanowił po jakimś czasie rozbudować swój komputer. 

 • Kupił sobie dobre głośniki, dlatego dokupił lepszą kartę dźwiękowa, do tego kartę telewizyjną aby oglądać TV na komputerze. Otworzył obudowę, obie karty wystarczyło tylko włożyć do pustych slotów (gniazd) na płycie głównej. Ale niestety, pustych gniazd już brak - MOŻLIWOŚCI ROZBUDOWY OGRANICZONE 
 • Innym razem kiedy pan Józek obrabiał swój amatorski film o szczurkach, kiedy już zapisywał gotowy materiał, nagle komputer się zawiesił, po czym zrestartował. Przez co utracił cały materiał. 
 • Pan Józek innym razem w celu polepszenia jakości grafiki w grach, postanowił wymienić kartę graficzną. Zabieg równie prosty co wymiana innych kart, wystarczy wyjąć starą i włożyć nową. Pan Józek wszystko po podłączał, uruchomił komputer, wszystko działało, w tym momencie radość pana Józka była przeogromna. Pan Józek aby wypróbować nowy sprzęt postanowił uruchomić jego ulubioną grę "KRYZYS 2 We kill for money", i w tym momencie OBRAZ NA MONITORZE ZGASŁ, A Z TYŁU KOMPUTERA DAŁO SIĘ WYCZUĆ SMRÓD SPALENIZNY. Dodatkowo, gdy jeden z szczurów pana Józka dotknął obudowy został PORAŻONY PRĄDEM. 

Pan Józek zawiózł komputer natychmiast do serwisu, a tam sie okazało że awaria zasilacza doprowadziła do nieodwracalnych uszkodzeń wielu elementów komputera. I tutaj się kończy przygoda Pana Józefa z komputerem z hipermarketu, bo jego naprawa oznaczałaby wymianę całego komputera.

Źródło: http://stop.gotowcom.prv.pl

Znajdź...

KIWI

Adres QR

Zobacz także...

Kontakt

 • Rzast, Komputery i WWW
 • tel.: 506709035
 • Wyślij email
 • Skype:

Społeczności

FacebookGoogle BookmarksRSS Feed
Copyright © 2008-2016. Rzast,Komputery i WWW.
Podhale: Czarny Dunajec, Podczerwone, Ciche, Stare Bystre, Czerwienne, Ratułów
Orawa: Lipnica, Zubrzyca, Jabłonka, Piekielnik, Orawka