Instalacja ruterów i modemów Neostrady, Netii

Cyberprzestępców wyobrażamy sobie zwykle jako ludzi dobrze obeznanych z komputerami. Okazuje się jednak, że przeprowadzenie niektórych ataków nie wymaga rozległej wiedzy informatycznej. Należy do nich także phishing – najpopularniejsza obecnie metoda wyłudzania danych, takich jak numery kont bankowych, identyfikatory używane podczas logowania, hasła oraz kody jednorazowe służące do potwierdzania transakcji.

Typowy atak phishingowy składa się z kilku kroków.

Czytaj więcej...

Większość z nas wie, czym są robaki i botnety. Orientuje się, co to phishing. W Sieci – także tej mobilnej – jest jednak jeszcze wiele innych, mniej znanych zagrożeń. Na które trzeba najbardziej uważać?

Czytaj więcej...

Większość oszustw i zagrożeń na Facebooku ma formę tzw. „likejackingu”. Przedrostek „like” pojawił się w nazwie ze względu na charakter ataku, który dotyczy użytkowników serwisu społecznościowego Facebook.

Cechą charakterystyczną tego portalu jest przycisk Like („Lubię to”), dzięki któremu można zasugerować znajomym, że dana strona, aplikacja czy też film podoba nam się. Jest to sygnał dla pozostałych użytkowników, że daną witrynę warto odwiedzić. Właściciel profilu – legalny lub nie – może dzięki takiej piramidzie odnotować olbrzymią liczbę odwiedzin.

Czytaj więcej...

Odległość od centrali wpływa na szumy. Im większe szumy, tym więcej błędów transmisji, więc modemy w czasach przed wprowadzeniem Neostrady, działające na liniach analogowych, musiały wynegocjować prędkość transmisji. Ideałem było osiągnięcie prędkości powyżej 50kbit/s :-).

Obecnie technik może sprawdzić za pomocą swojego sprzętu jaka może być maksymalna przepustowość ("szybkość") łącza Internetowego.

Czytaj więcej...

Znajdź...

KIWI

Adres QR

Kontakt

  • Rzast, Komputery i WWW
  • tel.: 506709035
  • Wyślij email
  • Skype:

Społeczności

FacebookGoogle BookmarksRSS Feed
Copyright © 2008-2016. Rzast,Komputery i WWW.
Podhale: Czarny Dunajec, Podczerwone, Ciche, Stare Bystre, Czerwienne, Ratułów
Orawa: Lipnica, Zubrzyca, Jabłonka, Piekielnik, Orawka